SON DAKİKA

En Son Nokta

URSİAD’IN YENİ BAŞKANI MEHMET YAŞAR BAHÇİVAN OLDU

İstanbul’daki Şanlıurfalı iş insanlarını bir araya getiren URSIAD kongresini gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile giren iş insanı Mehmet Yaşar Bahçivan derneğin yeni başkanı oldu.

URSİAD’IN YENİ BAŞKANI MEHMET YAŞAR BAHÇİVAN OLDU
Kategori: EKONOMİ - Bu haber 59.074 kez okundu.

İstanbul’daki Şanlıurfalı iş insanlarını bir araya getiren URSIAD’da Tüzüklü olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi. Türkiye Ekonomisine üretime ve istihdama katkı sağlamak için birliktelik ve ortaklık anlayışı ile çalışan URSIAD’ın tek liste halinde gidilen Olağanüstü Kongresinde Sanayici İş Adamı Mehmet Yaşar Bahçivan başkanlığa seçildi.

Derneğin İstanbul’daki Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen kongre yeter sayının belirlenmesi için yapılan yoklamanın ardından Divan Heyeti seçimi yapıldı. Yönetim Kurulu faaliyetleri ve Denetim Kurulunun İç Denetim Raporlarını okunmasının ardından önceki yönetimin faaliyetleri üyelerin onayına sunuldu. Ardından Yeni yönetim kurulu ve dernek organlarının seçimine geçildi.  URSIAD’da yeni yönetim, tüm üyelerin oy birliği görevine başladı.

NABİ KIRMIZI BAŞARILAR DİLEDİ.

Görevi gençlere devreden, gençlerin daha azimle çalışacağına inandığını belirten iş adamı Nabi Kırmızı yaptığı konuşmada yeni yönetime başarılar diledi. Kırmızı, ‘Urfalı iş adamları her daim ihtiyaç olunduğunda ülkenin ve halkının yanında elini taşın altına koymuştur koyacaktır. URSİAD çok şey yaptı. Pandemi de Türkiye genelinde il ve ilçelere yardımlarda bulundu. Depremin ilk günü yönetimimiz bir araya gelerek hatrı sayılır ciddi yardımlarda bulundu. Biliyorum ki bundan sonra da iş adamlarımız bu ekonomik krizde de her daim halkının ve devletimin yanında olacaktır. Bu bilinçle çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’ diyerek yeni seçilen isimlere başarılar diledi.

ŞAHİN KIRMIZI ‘BAŞARILI BİR DÖNEM GEÇİRDİK’

URSİAD’ın bir önceki yönetim tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerini delegelerle ve gazetecilerle paylaşan genel sekreter iş adamı Şahin Kırmızı, başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını belirtti. Kırmızı, ‘Görev süremiz içerisinde birçok önemli ziyaret gerçekleştirerek hem faaliyetlerimizi anlattık hem de URSİAD’ı tanıttık. Pandemi döneminde önemli bir misyon üstlenerek devletimizin yanında önemli bir duruş sergiledik. Depremin olduğu ilk günden itibaren Şanlıurfa’nın ve diğer illerimizin yanında olduk. Burada valiliklerimizle birlikte yaraların sarılmasına katkı sunduk. İnşallah yeni yönetimimizle birlikte bu çıtayı daha yukarlara taşıyacağız. Çok daha iyi işlere imza atarak devletimize katkı sunmaya devam edeceğiz’ açıklamasında bulundu.

URSİAD BÜYÜK BİR MARKA OLACAK

Kongrede yeni yönetimin seçilmesi sonrasında başkan Mehmet Yaşar Bahçivan teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Bahçivan yaptığı konuşmada, “Yeni Yönetim Kurulu adına URSIAD’IN yönetim sorumluluğunu bize verdiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunarız. Böyle bir göreve layık görüldüğümüz için Yönetim Kurulu olarak büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde URSIAD’da Yönetim Kurulu üyelerimizle beraber azim ve şevkle çalışacağız.” diyerek teşekkür etti.

URSIAD Başkanı Bahçıvan’ın Konuşmasının devamında şunları söyledi. “Milli ve manevi değerlerin bir araya geldiği iş insanlarından oluşan URSIAD olarak, Şanlıurfa’nın iş dünyasını güçlendirmek için çeşitli projeler ve girişimler yürütmek hedeflerimiz arasındadır. Girişimci ruha sahip iş insanlarını destekleyerek, yeni iş fırsatları yaratmaya odaklanacak, istihdamı artırmak ve bölgesel kalkınmayı teşvik etmek için çabalayacağız. Aynı zamanda, milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak toplumsal sorumluluk projeleriyle Şanlıurfa’nın sosyal dokusuna katkı sağlamayı amaçlıyoruz.”

“İŞ BİRLİKLERİMİZİ ARTTIRACAĞIZ”

“URSIAD olarak, iş dünyasında etkin bir ağ oluşturarak, üyelerimizin işbirliği ve bilgi paylaşımı fırsatlarına erişimini sağlayacağız. Eğitim programları, seminerler ve iş etkinlikleri düzenleyerek üyelerimizin profesyonel gelişimine katkıda bulunacak, yenilikçi iş modelleri ve sürdürülebilir çözümler üzerinde çalışmalar yapacağız. Memleketimiz ve ülkemiz için ekonomik ve sosyal fayda üretmekle birlikte tüm insanlık için de katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.”

“SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRMELİYİZ”

“Şanlıurfa’nın iş dünyasının büyümesine liderlik ederek, hem bölgesel hem de ulusal düzeyde etkili bir aktör olmak için azimle çalışacağız. Bunları gerek yönetim kurulumuz, gerek önümüzdeki günlerde web sitesinden yayınlayacağımız yüksek istişare kurulumuz ve gerekse üyelerimizle hep birlikte el ele vererek başaracağız. Önümüzdeki dönemde, yenilikçi teknolojileri benimseyerek ve katma değeri yüksek çözümleri kullanarak dijital dönüşümü başarmalı ayrıca bu dönüşüm sürecinde, yenilenebilir enerji ve döngüsel ekonomi bilincini geliştirerek, Avrupa Yeşil Mutabakatına uyumlu ve sürdürülebilir çalışmalar gerçekleştirmeliyiz.”

“HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

“Tüm bu süreçlerde karşılaşacağımız zorluklarla mücadele edip, önerilerimizi karar alıcılarla ve kamuoyuyla paylaşıp şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Yine bu süreçte gönüllü faaliyetlerimize katkı sağlayacak, ülkemize, memleketimize URSIAD çatısı altında hizmet etmek isteyen herkese kapımızın açık olduğunu da belirtmek isterim.”

“DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE DAHA GÜÇLÜ BİR ŞANLIURFA İÇİN ÇALIŞMALIYIZ”

“Güzel ülkemiz ve kadim memleketimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Sonuç olarak, memleketimizin gelişimine katkı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini hep birlikte yapacağız. Güven, dürüstlük ve sorumlulukla, birlikte hareket ederek, daha güçlü bir Türkiye daha güçlü bir Şanlıurfa için çalışmalıyız. Buradaki siz kıymetli üyelerimizin ve Dünyanın her yerinde yaşayan kıymetli hemşerilerimin de bu sürece katkıda bulunacağına dair inancımı sizlerle paylaşıyor, bizlere duyduğunuz güven için tekrar teşekkür ediyorum.  İnşallah hep birlikte daha güzel günlere… Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum’ dedi.

URSIAD HAKKINDA:

URSİAD (Urfalı Sanayici ve İş Adamları Derneği) 06/12/2017 tarihinde kurulmuş olup Türkiye Ekonomisine üretime ve istihdama katkı sağlamak için önce insan, iyi insan ve çalışkan insan unsurunu öne çıkarma için birliktelik ve ortaklık anlayışı ilkeleriyle yola çıkmış ve iş hayatına ivme katmak için azimle çalışan insanlar topluluğudur.

URSIAD YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

 • MEHMET YAŞAR BAHÇİVAN Başkan
 • MEHMET ALİ FİNCAN Başkan Yrd.
 • MÜSLÜM KAYACAN Başkan Yrd.
 • EROL AKYÜREK Başkan Yrd.
 • FEHMİ ASLAN Başkan Yrd.
 • ŞAHİN KIRMIZI Genel Sek.
 • AHMET DAVİZAN Yön. Kur. Üyesi
 • MEHMET ASLAN Yön. Kur. Üyesi
 • AHMET FERHAT GÖÇMEN Yön. Kur. Üyesi
 • MEHMET İPAR Yön. Kur. Üyesi
 • BURAK ÇAVUŞ   Yön. Kur. Üyesi

ÖZEL HABER: MEHMET EMİN BEYAZ

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Üzgünüm, bunu yapmana izin verilmiyor.