SON DAKİKA

En Son Nokta

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Derslerini sandıkta vereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Büyük Sivaslılar Buluşması Programı”nda yaptığı açıklamada, “Bizim milletimizin kutsallarıyla dalga geçen, milletimizin değerlerine hürmetsizlik eden bu edepsizlere inşallah derslerini sandıkta vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Derslerini sandıkta vereceğiz
Bu haber 12 Mart 2019 - 23:51 'de eklendi. 121 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kameralar  önünde inancıyla, değerleriyle, Mukaddes Kitabı ile dalga geçilenler, 31 Mart’ta  sandığın gelmesini bekliyor. İstanbul’un ortasında kadın hakları bahanesiyle canı  kadar mukaddes bildiği ezanı ıslıklananlar sabırsızlıkla 31 Mart’ın gelmesini  bekliyor. Yıllardır istiklalinin sembolü bayrağına saldıranların baş tacı  edildiğini görenler 31 Mart’ı bekliyor.” dedi.

Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlenen “Büyük Sivaslılar  Buluşması Programı”nda yaptığı konuşmasına, “Aşık ne güzel söylemiş, ‘İlmin  beşiği kültür kervanı / Çermikler hastaya verir dermanı / Ozanların yurdu, yiğit  harmanı / Bizim Sivas ellerini özledim / Bir lokmamız, kırk kişiye bölünür /  Misafirler bizde Hızır bilinir / Türküler söylenir, sazlar çalınır / Ozanların  tellerini özledim” dizeleriyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün gerçekten dolu dolu bir gün  geçirdiklerini, sabah önce Kartal’da Gebze-Halkalı Banliyö Tren Hattı’nın açılış  törenini gerçekleştirdiklerini, bu hatla şehrin bir ucundan diğer ucuna, eskiden  185 dakikada katedilebilen mesafeyi 115 dakikaya indirerek İstanbullulara net 1  saat 10 dakika kazandırdıklarını söyledi.

Banliyö tren hattının devreye girmesiyle hem E-5’in hem köprülerin hem  de tarihi yarımadanın trafik yoğunluğunda rahatlama beklediklerini aktaran  Erdoğan, bu önemli projenin İstanbullulara hayırlı olmasını diledi.

Erdoğan, daha sonra Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece  ilçe mitinglerini yaptıklarını, gittikleri her yerde ilçe sakinlerinin büyük  teveccühü, sevgisi, coşkusuyla karşılaştıklarını, böylece son 1 ayda İstanbul  genelinde 10 ilçeyi ziyaret etiklerini, milletle kucaklaşmış olduklarını dile  getirerek, “Muhalefet daha yeni Ankara’dan çıkarken biz 8 Şubat’ta Sivas’tan  ‘Bismillah’ diyerek çıktığımız yolculukta, bugüne kadar 39 vilayetimizde  vatandaşlarımızla buluştuk. Sadece sahil kenarlarını değil, sadece oy depolarını  değil, bize oy versin, vermesin doğudan batıya, güneyden kuzeye kadar her bir  insanımızı ziyaret ettik, ediyoruz.” diye konuştu.

En son dün Şırnak ve Hakkari’de olduklarını, buralarda da muhteşem  katılımlarla mitinglerini yaptıklarını, önümüzdeki günlerde il ve ilçe  ziyaretlerini, tempoyu artırarak sürdüreceklerini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam  etti:

“Muhalefet sabah akşam bir başka anket firmasıyla seçim falı açarken,  biz haftanın 7 günü sahadayız, sokaktayız, insanımızın arasındayız. Hamdolsun  gittiğimiz her yerde şahit olduğumuz manzara şudur; 31 Mart seçimlerinin önemini  artık halkımız idrak ediyor. Milletimiz 31 Mart’ın Türkiye için bir beka seçimi  olduğunu gayet iyi biliyor. Bunun için Rize’den Hakkari’ye, Hatay’dan Bursa’ya,  Urfa’ya kadar, 82 milyonun her bir ferdi sabırsızlıkla 31 Mart’ın gelmesini  bekliyor. Seçtiği belediye başkanı tarafından ‘Oy yoksa yol da yok’ diye  azarlananlar, dört gözle seçim sandığının önüne konulmasını bekliyor. Ya bir  belediye başkanı bunu söyler mi? Ama CHP’li olunca söyler. ‘Oy yoksa yol yok’  lafa bak. Senin görevin ne? Senin görevin hizmet. Ama AK Parti’de zihniyet ne?  Biz de zihniyet şu; biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.  Farkımız bu.”

“31 Mart ülkemizin en önemli seçimlerinden biridir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kameralar önünde inancıyla, değerleriyle,  Mukaddes Kitabı ile dalga geçilenler, 31 Mart’ta sandığın gelmesini bekliyor.  İstanbul’un ortasında kadın hakları bahanesiyle canı kadar mukaddes bildiği ezanı  ıslıklananlar sabırsızlıkla 31 Mart’ın gelmesini bekliyor. Yıllardır istiklalinin  sembolü bayrağına saldıranların baş tacı edildiğini görenler, 31 Mart’ı  bekliyor.” diyerek, şöyle devam etti:

“Muhalefet ne kadar önemsiz hale getirmeye çalışsa da 31 Mart  ülkemizin en önemli seçimlerinden biridir. Bu seçimler, siyaset  mühendislikleriyle ülkemizi dizayna yeltenenlerle hesaplaşma seçimidir. Hazır  mısınız? Bu seçimler bölücülerle anlaşıp, milli iradeye pusu kuranlarla  hesaplaşma seçimidir. Bu seçimler milletin lokmasına musallat olan fırsatçılarla  hesaplaşma seçimidir. 31 Mart’ta sandıkta sadece belediye başkanlarını, meclis  üyelerini, muhtarları belirlemekle kalmayacağız, unutmayın CHP’nin, sözde İYİ  Parti’nin hepsinin listelerinde malum işte bu bölücü örgütün sızdırdığı  elamanları var. Ama bunun belki farkında olamayacaklar. Bilmiyor, kim kimdir.  Öyleyse bu oyunu 31 Mart’ta bozmamız lazım.”

“HESABINI SORACAĞIZ”

Konuşması sırasında, ezana saygısızlığa ilişkin görüntüler ile HDP  milletvekillerinin konuşmalarını izleten Erdoğan, “Bir tane Türk bayrağı yok,  Hakkari. Cami müezzinini nasıl dövüyorlar bakın. Bu da CHP’nin İstanbul’daki il  başkanı bakın. İşte gördüğünüz gibi CHP ve ittifak. Bunlar bayraklarımızı  yakıyor, biz Cumhur İttifakı olarak tankların önünde bayraklarımızla duruyoruz.  Farkımız bu. İşte 31 Mart bunun için bir beka meselesidir. Onun için benim  Sivaslı Yiğidolarım sadece İstanbul’da değil, başta Sivas olmak üzere,  Türkiye’nin neresinde Sivaslı kardeşlerim varsa telefonlarla kendilerini bizzat  arayacağız ve 31 Mart’taki bu beka mücadelesinden hep birlikte galip çıkacağız.  Zira biz bunlara asla vatanımızı böldürtmeyiz, ezanımızı susturtmayız ve biz  bayraklarımızı yakanlara bunun hesabını inşallah sandıkta sorarız ve soracağız.  Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa  vatandır.” ifadelerini kullandı.Kameralar önünde, inancıyla, değerleriyle, Mukaddes  Kitabıyla dalga geçilenler, 31 Mart’ta sandığın gelmesini bekliyor.

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu yapan Erdoğan,  bir ve beraber olunduğu sürece milleti kimsenin yıkamayacağını söyledi.

Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz’da kurulduğunu aktararak, şöyle  devam etti:

“Tankların topların karşısında kim vardı? Cumhur İttifakı vardı.  Diğerleri neredeydi? Bay Kemal FETÖ’cülerin kontrolünde tankların arasından  çıkarak saat 23.15’te Bakırköy Belediyesi’ne gitti. Orada kahvesini yudumluyordu.  01.15’te havalimanına ben, damadım, eşim, kızım, torunlarım… Biz indik. Biz on  binler meydandayken, F-16’lar üstümüzdeyken buraya böyle indik. Bay Kemal ne  diyordu? ‘Türkiye’de darbe olsa tankların önüne önce ben çıkarım.’ Bay Kemal ne  oldu, neden kaçıp gittin? Belli oldu. Bu ürkek, korkak. Bu hiçbir zaman asil  birisi değil. Dürüst birisi değil.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürülüğü dönemine  ait görüntüleri salondakilere izleten Erdoğan, “Beyefendi genel müdür. Ne diyor?  ’10 yıl önce SSK hastaneleri bugünden daha iyiydi.’ diyor. Sen niye geldin oraya?   Bu işi yapamayacaktın neden duruyorsun? Çek git. Bunun hayatı her zaman bu. 9  seçim kaybetti, koltuğu bırakıyor mu? Bırakmıyor. En büyük özelliği bu. Oturduğu  koltuğu bırakmaz. Başarılı olsa da olmasa da bırakmaz. Başarılı olması gibi bir  şey zaten söz konusu değil. Öyleyse buna öyle bir Osmanlı tokadı atılsın ki 31  Mart’ta hiç olmazsa CHP’liler bundan kurtulsun.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 1994’te halkın desteğiyle İstanbul’u bu zihniyetten  kurtardıklarını belirterek, o zamandan beri İstanbul’a CHP gölgesinin İstanbul’a  düşmediğini kaydetti. CHP’nin bölücü örgütün siyasi uzantısıyla iş birliği için  olduğunu aktaran Erdoğan, “CHP’nin bir daha İstanbul üzerine çöreklenmesine  inşallah müsaade etmeyeceğiz. CHP zihniyetinin Türkiye’yi yasaklarla,  yolsuzluklarla, yoksullukla dolu eski karanlık günlerine döndürmesine asla izin  vermeyeceğiz. Bunun için sizlerden 31 Mart’a kadar çok çalışmanızı istiyorum.”  dedi.

“Dilini, gönlünü bildiğim Binali Yıldırım…”

Seçim çalışmalarında kadınlara çok güvendiğini dile getiren Erdoğan,  gençlere inandığını vurguladı. Erdoğan, milletin kararlılığının 31 Mart’ı da  getireceğine dikkati çeken Erdoğan, ülkenin yerel seçimlerden çok farklı  çıkacağını kaydetti.

Erdoğan, seçimin yerel olduğunu hatırlatarak, “Genel seçim değil ama  4.5 yıl Türkiye’nin başında bu kardeşiniz var. Bir ölüm olmadıktan sonra ben  varım. İstiyorum ki İstanbul’un başına da dilini bildiğim, gönlünü bildiğim  Binali Yıldırım kardeşim gelsin. İlçelerinde yine zihniyet itibarıyla biz olalım.  İstanbul’umuzu şu an bulunduğu noktadan çok daha ileri noktalara taşıyalım. Bu iş  kadro ve dayanışma işidir. Bunu da ancak bu işi bilenlerle yaparsınız.”  değerlendirmelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA