SON DAKİKA

En Son Nokta

AZMİ EKİNCİ’NİN SÖYLEYEMEDİKLERİ!

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci toplantılarda sürekli aynı konulara vurgu yapıyor. Bir çok önemli projeyi gündemine dahi almıyor. Gazeteci Emin Beyaz Azmi Ekinci’nin konuşamadıklarını aktarıyor…

AZMİ EKİNCİ’NİN SÖYLEYEMEDİKLERİ!
Bu haber 11 Şubat 2019 - 14:33 'de eklendi. 285 kez okundu.

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci ile Başkan Adaylığına atandığı günden itibaren birçok toplantıya katılarak onu analiz etme fırsatı yakaladım.

AK Parti’de kurucu ilçe başkanlığı, Milletvekilliği ve Teşkilat başkan yardımcılığı yapmış Ekinci, donanımlı, deneyimli, tecrübeli ve en önemlisi çok samimi geldi bana.

Tanıdığımız, bildiğimiz siyasiler gibi yalana ihtiyaç duymayan, bildiğimiz konuları ve projeleri abartmadan anlatan, anlatırken sade ve yalın cümleleri tercih eden, inançlı ve imanlı duruşu artıları olarak dikkat çekiyor.

Suriyeliler meselesini net bir şekilde aktarırken, Esenyurt’un imajının birileri tarafından bilinçli bir şekilde kötü yansıtıldığını, bunun önüne geçilmesin gerektiğini kalın çizgilerle ifade ediyor. Aday olduğu Esenyurt’a AK Parti iktidarının getirdiği projeleri kendisine aktarıldığı kadar anlatmaya çalışıyor. Eksikleri yok mu var. Hem de önemli eksikler. Onları da yazının sonunda aktaracağım sizlere.

Onun öncesinde hayalimde ki belediye başkanın profilini çizmeye çalışacağım.

Bir belediye başkanı bilgili ve tecrübeli bir isim olmalıdır. Hayat tecrübesi olacaktır. Bilgi ansiklopediden elde edilen bilgi de işe yarar tabi ama hayatla örtüşen bilgilerin de olması lazım. Bir belediye başkanı hiç şüphesiz ki sağlıklı olmalıdır. İnsanın bir ruh sağlığı olacaktır. Kendisini ifade etmeyi bilecek ve karşısında ki insanı anlayacak. Gözünün içine bakacak ve güven verecek. (Gözüne bakacak derken de tabi öyle siyasetçiler var ki birinin gözüne bakıyor, birinin elini sıkıyor, biriyle konuşuyor ve biriyle de dinliyor. Böyle yapmayacak.) Dengeli ve sabırlı olması çok önemlidir. İnsanı anlamak, insanı dinlemek ve insanı ikna etmek bir yerel yöneticinin görevlerinden birisidir. İnsanların her şey ile ilgili önyargısı var. Önyargı önemli bir problemdir. Doğru anlatacaksınız ve anlattığınıza inanacak. Bir kişi kalkıp belediye başkanı olmuşsa şehir nedir, şehircilik nedir, şehir hayatında imar nedir ve estetik konular da bir entelektüel donanıma sahip olması gereklidir.

Belediye Başkanı inançlı olmalıdır

Belediye başkanı, inançlı olmalıdır. Birincisi millete inanacak. Bir belediye başkanı milletin büyük olduğuna inanacak. Güçlü olduğuna inanacak. Bu milletin her şeyi hak ettiğine inanacak. Bu halkın hizmeti hak ettiğine inanacak. Kendi yaptığı işe inanacak. İnanılarak yapılan işler çok farklıdır. Laf olsun diye yapılan işler vardır. Bir de inanılarak yapılan insanın kendisinin duygularını kattığı işler vardır. ‘Bu kadar YETER’ diyen bir belediye başkanı kötü bir başkandır. Belediye başkanı bu yüzden inançlı olacak. Toplumu ile ilgili hayaller görecek. O şehir ile alakalı hayaller görecek. Yaptığı veya yapmadığı işler rüyasına girecek.

Gelelim Azmi Ekinci’nin başlığa konu olan eksikliklerine:

Azmi Ekinci’nin etrafındakilere aktardığımız ‘TERMALLERİ neden hiç anlatmıyor’ eleştirimiz hedefine ulaşmış. Azmi bey termallere değinmeye başladı. Beni en çok heyecanlandıran projelerin başında her zaman Termaller gelmiştir. İlçe dışında yaşayan birçok dostumun ‘Bizi termale götürsene’ teklifi Esenyurt’lu olarak beni oldukça mutlu etmektedir. Yetmez, Esenyurt ilçesine ‘Termal Oteller’ inşa edilmelidir. Yatırımcı teşvik edilmeli, Afyon’dan daha değerli minarelere sahip olan Esenyurt Termalleri önce İstanbul’a sonra Türkiye’ye açılmalıdır.

Mesela: Azmi Ekinci Devlet Hastanesini anlatmıyor. Türkiye’de ilk defa kendi bütçesi ile ‘Devlet Hastanesi’ projesine imza atan tek belediyedir Esenyurt Belediyesi. Üstü kapalı geçiştiriyor. Arkasında yapılan ek binayı ve bakanlıktan ihalesi geçen 500 yataklı araştırma hastanesi projesine daha detaylı değinebilir oysa.

Mesela: 100 bin lisanslı sporcusu olan bir belediyedir Esenyurt Belediyesi. Bunu sağlayan AK kadrolardır. Başkan adayı Ekinci, tüm malzemeleri belediye bütçesinden karşılanan sporcu gençlerin durumu ile alakalı, yani verdikleri hizmetle alakalı bir açıklama yapmıyor. 100 bin gence, sporcuya verilen hizmet çok değerlidir.

Mesela: Esenyurt Belediyesi’nin desteği ile kurulan bir Üniversite var. Bu Üniversiteyi iyi değerlendirmek gerekiyor. Esenyurt’a çağ atlatan projelerden biridir Üniversite. Vakıf Üniversitesinden bahsediyoruz. Bölümleri artırılsın. Tıp Fakültesi kazandırılsın. Ağız Sağlığı Fakültesi kurulsun. Üniversiteyi iyi anlatmak, anlamak ve sahip çıkmak gerekiyor.

Mesela:  AK kadroların Esenyurt ilçesinde iktidar olduktan sonra BÜTÇESİ 25 milyon (trilyon) olan bir BELEDİYENİN bütçesinin 1 milyara (1 katrilyon) bütçeye çıkarılmasını anlatmıyor Azmi Ekinci. 300 çalışandan 4 bin çalışana ulaşan bir belediyeden bahsediyoruz. İnanılmaz bir bütçe ve istihdam. Her yerde konuşulması, anlatılması, dikkat çekilmesi gereken fevkalade değerli bir gerçek.

Mesela: Esenyurt Belediyesi’nin yeni binası kesinlikle kabul görmemiş ve AK Parti yönetimi bu konuda eleştirilerle karşı karşıya kalmıştır. Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe yeni belediye binası yapımı konusunda bir proje hazırlamaktaydı. Bu fikri Esenyurt İlçesinde sürekli DİLLENDİREN isimlerdenim. Esenyurt Belediyesi’nin yeni bir ‘Belediye Binası’ projesine ihtiyacı vardır. Büyük OY kaybına sebebiyet verecek, dikey yapılan belediye binası kabul görmemiştir. Yeni belediye binası ile alakalı proje yapılmalı ve görselleriyle Esenyurt halkına sunulmalıdır. Azmi Ekinci’nin bir an önce bu projeyi çizdirip eski belediye binası arazisi içerisinde projesini hayata geçirmelidir. En azından devasa görselleri ile şehrin her yerinde yer almalı, projenin yakın zamanda hayata geçirileceği vatandaşlara MÜJDE şeklinde sunulmalıdır.

Neticeye gelirsek Azmi Ekinci Esenyurt İlçesi’ne dışarıdan da gelse güçlü vizyonu, donanımı ve siyasi tecrübesiyle birçok meseleyi kısa sürede çözebilecek bir profil çiziyor. İlçede ki eksikleri ve yapılacakları daha iyi analiz etmesi için zamanı ihtiyacı var. Lakin anlatması gerekenleri sormalı, öğrenmeli ve sunmalıdır. Bunun içinde etrafında güvenilir, donanımlı, ilçeyi ve Esenyurt Belediyesini iyi analiz eden kadrolara ihtiyacı vardır. Aksi takdirde anlatacakları hep eksik kalacaktır. Eksik kaldıkça da eleştiriler artacaktır…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
1 ADET YORUM YAPILDI
Mustafa Şimşek Şubat 12, 2019 / 13:43 Cevapla

Bu şekild e habercilik olamaz. Haberi yapan kasıtlı haber yapıyor. Amacı farklı kendisi de biliyor.
Bu şekild e kamuoyu algısı oluşturmak hiç erik değil
Bu haberin yayından kaldırılması gerekir.
Eget siz belediye başkan Adayi iseniz gidin meydanlarda siyaset yapın

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA