SON DAKİKA

En Son Nokta
Ötek Today

GENÇ, ‘HESABINI VEREMEYECEKSİNİZ’

Avcılar Belediye Meclisi’nde söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Mehmet Genç açtı ağzını yumdu gözünü. Avcılar’ın sorunlarının CHP’li yönetim tarafından her zaman saklandığını ifade eden Genç, ‘Milyonlarca lira borcun hesabını seçimde nasıl vereceksiniz. Veremezsiniz! Çünkü ne bizleri, ne de Avcılar halkını tatmin edecek işler yapmadınız’ dedi.

GENÇ, ‘HESABINI VEREMEYECEKSİNİZ’
Bu haber 02 Ekim 2018 - 20:45 'de eklendi. 116 kez okundu.

Geçen ay yapılan meclis görüşmelerinde, meclis üyesi Sn. Ahmet Turan Arlı yaptığı konuşmasında, özellikle imar barışı ekseninde eleştiriler yöneltmiş ve vatandaşları başvuru yapmamaya çağırmıştı. Hatta daha da ileri giderek, çıkarılan bu kanunun yandaşlara yönelik yapıldığını ifade etmişti. Tabii burada 2 talihsiz açıklama birden var. Birincisi TBMM’de CHP’nin de desteğiyle geçen ve tüm toplumu yakından ilgilendiren önemli bir yasayı ve bunun getireceği yararlı sonuçları, önemsizleştirme çabası, diğer yandan, çıkarılan bu kanunun yandaşlara yarayacağı ifadesiydi. Gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi olmayan, bu değerlendirmeyi sizlerin takdirine bırakıyorum. Yine Ahmet Bey, konuşmasının bir bölümünde, hükümeti ağır bir dille eleştirmiş, son dönemde bariz olarak görülen ekonomik saldırılara ve rekor büyümelere rağmen, ekonomi ve döviz artışı konusunda insafsızca iktidarı suçlamış ve Türkiye’nin borç yükünden bahsetmişti. Keşke Avcılar Belediyesinin borçlarından da söz etseydi.

AVCILAR’I KONUŞUN BÜYÜKŞEHİR’İ DEĞİL

Ancak öncelikle bir konuya dikkat çekmek istiyorum; hepinizin malumu olduğu üzere, burası Avcılar Belediyesi Meclisi ve bizler de Avcılar halkının oylarıyla seçilen ve ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı temsil eden meclis üyeleriyiz. Hal böyleyken; bizim önceliğimiz Avcılar olmalı. Burada Avcıları konuşmalıyız… Ne zaman, Avcılar’ın sorunlarını konuşacak olsak, hemen bir İBB veya genel siyasi konjonktür üzerinden bir saldırı durumu söz konusu. Arkadaşlar, İBB ile ilgili sorularınız varsa, burada Büyükşehir meclis üyeleriniz var. Gider orada düşüncelerinizi dile getirirsiniz. Diğer taraftan TBMM ‘de de zaten yeterince konuşan temsilcileriniz var.

KONUŞMALARIMIZI BALTALAMAYIN

Hasılı, gelin biz Avcılarımıza angaje olalım. Mevcut belediye yönetiminin geçen 4,5 yıllık sürecine baktığımızda, gerek divan yönetimi, gerekse CHP grubundaki meclis üyesi arkadaşlarımız; biz ne zaman Avcılarda yaşanan sıkıntıları, yönetimsel talihsizlikleri, hatta skandalları dile getirsek; hemen konuşmacıyı susturmaya, seslerini yükselterek veya protesto ederek, kargaşa ortamına mahal vererek, anlatılmak istenen olayı baltalamaya; hepsinden önemlisi konuları saptırarak, gündemi başka yöne çekmeye çalışmaktadır.

SORUNLARI GİZLİYORSUNUZ!

Madem konumuz Avcılar; madem daha yaşanabilir ve daha iyi yönetilen bir Avcılar istiyoruz. O zaman tüm sorunları konuşacağız, tartışacağız, haklı eleştirilerimizi, demokrasi çerçevesinde, bizler yapacağız. Siz de verilecek, tatmin edecek bir cevabınız varsa, çıkıp bu kürsüden cevap vereceksiniz. Bizleri ve Avcılar halkını ikna edeceksiniz. İşin özeti bu! Olması gereken de bu. Ama yok! Maalesef,  Belediye yönetimi tarafından Avcılardaki gerçekler, sorunlar, sürekli gizlenmeye, üstü kapatılmaya çalışılıyor. Yokmuş gibi yapılıyor.

BORCUN HESABINI NASIL VERECEKSİNİZ?

Şimdi buradan soruyorum! Hükümeti borçlanma konusunda suçlayan ve hesap soran sizler! Öncesini söylemiyorum bile, son 4.5 yılda elle tutulur bir projeniz olmamasına rağmen, Avcılar Belediyesinin borçlarının 180 milyondan – 500 milyonlara getirildiğinin cevabını nasıl vereceksiniz? Milletin neredeyse tamamını ilgilendiren, imar barışı konusunda bile yandaş yakıştırması yapan sizler; kimsenin haberi olmadan, duyurusunu bile yapmadığınız etkinliklere, tatil kamplarına kimleri ve kaçar kez götürdüğünüzü ve buralara harcanan fahiş paraların hesabını nasıl vereceksiniz? Tarihin en pahalı temizlik ihalesine imza atıp, buna rağmen Avcılar’ı çöp dağlarına mahkum ettiğiniz gerçeğine nasıl cevap vereceksiniz? Yine geçen ay burada tartışmalara sebep olan; yaptığınız ihaleleri hangi firmalara, ne şartlarda verdiğinizi ve yapılan bu ihalelerde, Avcılar Belediyesinin kaynaklarının, insafsızca heba edildiğinin hesabını nasıl vereceksiniz? Veremezsiniz!!! Çünkü ne bizleri, ne de Avcılar halkını tatmin edecek işler yapmadınız!

BELEDİYENİN KAYNAKLARINI HOR KULLANDINIZ

İşte; sizler yanlış yapacaksınız, bizler de her zaman olduğu gibi sizin yanlışlarınızı çıkıp burada söylemeye, anlatmaya devam edeceğiz. 4.5 yıldır Ak Parti grubu olarak, CHP’li Belediye yönetimini birçok konuda defalarca uyardık! Yanlış yapıyorsunuz! Belediyenin kaynaklarını har vurup harman savuruyorsunuz! Belediyeyi iyi yönetemiyorsunuz! Bu gidişat iyi değil dedik. Ama siz ne yaptınız? İşinize geldi mi, biz birlikte yönetiyoruz! masalını anlattınız!  İşinize gelmedi mi, her fırsatta bizleri susturmaya çalışıp, bildiğinizi okumaya devam ettiniz. Sonuç ortada! Görünen köy kılavuz istemiyor. Bir de çıkmışsınız, kendinizi İstanbul’un en iyi ilçe Belediyesi ilan etmişsiniz! Buna kim inanır! Kadir bile inanmaz…

HİÇ BİR PROJE ÜRETEMEDİNİZ

Maketlerle, bilbordlarla ilan ettiğiniz onlarca projeyi, bırakın bitirmeyi, birçoğuna başlamadınız bile! Önceki dönemde neredeyse bitmiş olan huzur evi ve öğrenci evini dahi yıllardır bitiremediniz. Önce insan! İşçi hakları dediniz. Aylarca işçilerinize maaş veremediniz! Akıllı belediye binası dediniz. Spor kompleksleri dediniz. Sabit Pazarlar yapacağız dediniz. Hani nerde!.. Öyle 3-5 tane park yerini yenilemeyle, 3-5 mini kültür merkezi yapmayla, orkestrayla, konserlerle, kedi villalarıyla, köpek güzellik yarışmalarıyla Belediyecilik olmaz! Kimse kusura bakmasın! Milletin aklıyla dalga geçmeyin!.. Avcıların 4.5 yılını heba ettiniz!… Öncesinde, zaten hizmet yoktu. Siz daha da beter hale getirdiniz. Ve tüm bu olumsuzluklar yaşanırken, belediyenin borcunu da 3’e – 5’e katladınız!

Bunları niye söylüyorum? Çünkü 450 bin nüfuslu Avcılar halkı bizlere yetki vermiş. Size güveniyorum demiş… Ama maalesef yapılanlar ortada!

Değerli arkadaşlar, tüm bu yaşananların, burada verilen kararların ve yapılan icraatların bir vebali, bir sorumluluğu var! Biz AK Parti grubu olarak, yapılan yanlış uygulamaları, size defalarca anlatmaya çalıştık. Defalarca uyardık! Fakat nafileBizim vicdanımız rahat! Biz üzerimize düşeni yaptık. Ama Sn. Belediye Başkanı ve siz CHP grubunun meclis üyeleri; sizler rahat mısınız? Hiç zannetmiyorum… Siz bu sorduklarıma cevap verebilecek misiniz bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var ki, o da; tüm bunların cevabını Avcılar halkı özgür iradesiyle sandıkta en güzel şekilde verecektir. Şurada Mart ayına çok fazla bir şey kalmadı! Atalarımızın çok güzel bir lafı var: ‘’ At binenin, kılıç kuşananın’’ diye. Ne güzel bir sözdür! Ve bulunduğumuz durumu ne kadar da güzel özetlemektedir… Hazır edebiyata girmişken müsaadenizle bir fıkrayla konuşmama son vermek istiyorum… Teşbihte hata olmaz…

Fıkra bu ya! Günün birinde bir belediyede, kanalizasyon lögar kapağı çalınmış ve büyük bir çukur ortaya çıkmış. Oluşan bu çukura insanlar düşerek yaralanmaya başlamış. Bu durum karşısında tedbir almak için 3 başkan yardımcısı, istişarede bulunmak için bir araya gelmişler.

1.yönetici : ‘’Arkadaşlar bu çukurda çok yaralanan oluyor. Çukurun yanına bir ambulans yerleştirelim. Böylece yaralıları hızlıca hastaneye yetiştirebiliriz’’ demiş.

2.yönetici : ‘’Yok bence çukurun yanına ambulans koyacağımıza, hastane yapalım, daha hızlı bir çözüm olur’’ demiş.

3.yönetici ise : ‘’ Arkadaşlar hastane yapacağımıza çukuru kapatalım. Onun yerine çukuru hastanenin yanına açalım’’ demiş…

Değerli arkadaşlar, fıkrada da anlatıldığı gibi, liyakat önemlidir. Bakış açısı, vizyon ve meselelere çözüm odaklı yaklaşım; planlama ister, Özveri ister. Hepsinden önemlisi beceri ister…

Avcılar ilçemizde, bolca çukurun olduğunu göz önüne aldığımızda, bir değişimin ve yenilenmenin şart olduğu kaçınılmazdır… Bu düşüncelerle; Yeni dönemde, Avcılarımıza yakışan, liyakatli, vatandaşın derdiyle dertlenen; AK Partili bir belediye temennisiyle; hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Teşekkürler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
2 ADET YORUM YAPILDI
Ayser ÖZBAKIR Ekim 3, 2018 / 08:34 Cevapla

Düşüncelerimizin, hadda bir çoğumuzun hemen hemen her muhabbette dile getirdiklerinin tercumanı oldunuz. Devam bu yolda. Kutlu/YORUM.

    Emin Ekim 4, 2018 / 08:02 Cevapla

    Teşekkür ediyoruz Ayşe hanım…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA