SON DAKİKA

En Son Nokta
Ötek Today

YIKIMIN ARDINDAN NELER ÇIKTI NELER!

Beylikdüzü’nün göbeğinde bulunan Küba Kafe geçtiğimiz sabah belediye ekipleri tarafından yıkıldı. İşletme sahibi Mehmet Gökhan yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu’nu ciddi iddialarla suçladı. AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık ise Beylikdüzü’nde ki rant ilişkilerini iyi biliyoruz. 31 Mart’tan sonra herkesin ipliğini pazara çıkaracağız dedi. Beylikdüzü Belediyesi ise yıkımın yasal prosedürlere uygun olduğunu belirtti. Hesaplaşmaya dönen açıklamaların detayı haberimizde.

YIKIMIN ARDINDAN NELER ÇIKTI NELER!
Bu haber 27 Şubat 2019 - 9:59 'de eklendi. 577 kez okundu.

‘İMAMOĞLU NİTELİKLİ DOLANDIRICILIKTAN YARGILANIYOR’

Küba Kafe İşletmecisi Mehmet Gökhan basın mensuplarına yaptığı açıklamada yıkımın yasal olmadığın ve mahkemenin devam ettiğini belirtirken, ‘Gecenin 4’ünde belediye terörü yaşanmıştır. Kamuya ait 3 dönüm yeşil alanı kendi inşaat projesine dahil eden ve bu olaydan dolayı Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesinde nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanan İmamoğlu İnşaatın sahibi Ekrem İmamoğlu belediyeye ait kiracısı bulunduğumuz Küba Kafe’yi mahkeme süreci devam etmesine rağmen hukuku sürecin bitmesini beklemeden gecenin 4’ünde tahliye etmeden yıkım yaparak Beylikdüzü tarihinde ilk defa 55 kişinin çalıştığı mekanı barbarlıkla yıkmıştır.

KILIÇDAROĞLU’NA MESAJ GÖNDERDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Beylikdüzü’nde GİMER VE BİMER aracılığı ile binlerce şikayet olduğu halde bugüne kadar şikayetlerle alakalı bilginiz var mı?

Biz personelimizle 15 Temmuz gecesi kanımız son damlasına kadar mücadele ederken Beylikdüzü Belediye Başkanı yurt dışındaydı bu konuyla ilgili bilgisi var mıdır?

Usulsüz işler, FETÖ örgütüne yakın kişilere para aktarılması ile gündeme gelen süreçle alakalı bilgisi var mıdır?

Belediye çalışanının intiharı ile gündeme düşen olaylar ve belgelerle alakalı bilgisi var mıdır?

Müteahhit olan başkanın İmamoğlu 1-2 Rezidans, Zigana Evleri, Midpoint Evleri, Evimiz Beylikdüzü, Ofisimiz Beykent, Zigana Panorama, Mid City, Zigana Tria, Bey City, Bey Kasrı, Teras Park, Kale Kent AVM ve Vira İstanbul gibi projeleri Ekrem İmamoğlu’nun müteahhit olarak yaptığını Kemal Kılıçdaroğlu biliyor mu?

Kapalı Halk Pazarımızı bir gece aniden yıkarak pazarcı esnafını ve halkı mağdur eden ve Pazar mafyasıyla iş birliği yaptığını biliyor mu?

Cumhuriyet Korusunda yüzlerce ağaç kesildi, katledildi ve 5 adet ticari dükkân yapıldı. İmar planları hiçe sayılarak Beylikdüzü’nün kalbine hançer vuruldu. Sayın Kılıçdaroğlu bilginiz var mı?

ATATÜRK KİTAPLIĞINI BİLE YIKTILAR

İstanbul’da bir maskeyle dolaşan bu zihniyet ne cumhuriyetçidir, ne Atatürkçüdür, ne muhafazakârdır, ne de solcudur. Kim olduğunu merak ediyorsanız Beylikdüzü’ne bakın. İstanbul’da gösterimde olan bu tiyatro bugün bitmiştir. Ne acıdır ki Atatürk’le ilgili kitapların bulunduğu Atatürk Kitaplığımız ayaklar altına alınmıştır. Bugün Küba Kafe değil İmamoğlu projesi yıkılmıştır’ dedi.

BEYLİKDÜZÜ YIKIMLARIN VE İNTİHARLARIN KENTİ OLDU

Çalışma arkadaşı Mehmet Gökhan’a ait olan işletmenin yıkım esnasında basın mensuplarına açıklama yapan AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, ‘Beylikdüzü’nde son 5 yıldır hep yıkımlara şahit olduk. Yaklaşık 6 ay önce Beylikdüzü’nde son 5 yıldır hep yıkımlara şahit olduk. Yaklaşık 6 ay önce Beylikdüzü’nde bir spor merkezini buraya çok gören, bir Çim futbol sahasını buraya çok gören, bir tenis kortunun bile olmadığı Beylikdüzü’nde 6 ay önce dünya rekortmeninin dalış merkezini yıkan bu zihniyet bugünde bir ekmek teknesini yıktı. 1980’leri yaşayan Gürpınar’da bir çöp toplamayı bile çok gördüğü vatandaşın hamamını yıkan zihniyet bugün ekmek teknesini yıktı.

İNTİHARLARIN KENTİ OLDUK

Beylikdüzü maalesef huzur ve güvenlik açısından riskli bir kente dönüşmüştür. Yıkımların ve intihar kenti olmaktan Beylikdüzü’nü kurtarmamız gereklidir. 3 ay önce Yakuplu’da ki tapu sorunun çözdük yalanıyla insanlara fahiş fiyatlar çıkartan ve bir abimizin intiharına sebep olanlar bu zulümde boğulacaktır. Geçen ayda maalesef bir intihar vakasıyla masum bir abimizi daha hakka uğurladık. Beylikdüzü Belediyesi’nin yüzlerce arsasını son 5 yılda satan bu yönetim Beylikdüzü Belediyesi’nin borcunu 100 milyondan alıp 600 milyon borca getirmiştir. Bu borcun altından da kalkamadığı için gayri resmi işlerin döndüğü belediye maalesef 20 yıldır veznede şerefiyle görev yapan bir belediye personeline iftira atmak sebebiyle bir abimizi daha intihara sürüklemişlerdir. Bu bir cinayettir. Bugün burada nasıl bir ekmek teknesini yıkmışlarsa, orada da bir yuvayı yıktılar. Bu yıkımların altında kalacaklar.

‘BU ADALETSİZLİĞİ BAŞLARINA YIKACAĞIZ’

Bu güzelim kentin artık yıkımlarla, intiharlarla anılmasını istemiyoruz. Esnaf bir kentin vicdanıdır. Onların ürettiği ekonomi ve istihdam kente değer katar. Siz bir esnafın iş yerini sebep ne olursa olsun sabaha karşı yangından mal kaçırırcasına eşyasıyla başına yıkarsa Beylikdüzü halkı da burayı sizin başınıza yıkar.

Rantların nasıl döndüğünü Beylikdüzü’nde iyi biliyoruz. Bu menfaat ve maddi çetelere burada son vereceğiz. Beylik Pazarını 600 metre yakınında pazar yeri var diye bir gece sabah karşı yıkanlar Yaşam Vadisi’nin girişinde yeşil alanı ihaleye açıp 3 Bin tane pazar yeri sattılar. Davamızı açtık, yürütmeyi durdurma kararı aldırdık. Bundan sonra ne olursa karşılarında bizi bulacalar’ şeklinde konuştu.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Belediyemiz mülkiyetinde bulunan Cumhuriyet Mh. Cumhuriyet Cd. No:1 de bulunan Küba Cafe ünvanlı taşınmaz ile ilgili Mozaik Besin Ürünleri Turz. San.Tic.Ltd.Şti. ile Belediyemiz arasında yapılan kira sözleşmesi 14.09.2017 tarihinde sona ermiş olup yasal mevzuata göre 14.09.2017 tarihinden itibaren bahse konu taşınmaz fuzuli şagil konumundadır.

Beylikdüzü Belediyesi, sözleşme tarihinin sonlanmasıyla söz konusu şirkete “ taşınmazın tahliye edilmesi” hususunda tebligat göndermiştir. Bunun üzerine şirket tarafından tahliye işleminin iptal edilmesine ilişkin mahkemeye başvurulmuş ve mahkeme savunma verilinceye kadar tedbiren Yürütmeyi Durdurma kararı vermiştir. Ancak, Belediyemiz tarafından mahkemeye birinci savunma verildikten sonra mahkeme tarafından Yürütmeyi Durdurma İsteminin Reddine karar verilmiş olup bu karara itiraz edilmiş ve bir üst mahkeme tarafından itiraz kesin olarak reddedilmiştir.

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu 75.maddesi gereği Beylikdüzü Kaymakamlığından tahliye işlemlerinin yapılması talep edilmiş, Kaymakamlıkça 19.12.2018 Çarşamba günü saat 10:00’da tahliye edileceği hususu Belediyemize bildirilmiştir.

18.12.2018 tarihinde söz konusu şirket yetkilisi tarafından noter huzurunda Tahliye Taahhütnamesi verilmiştir. Söz konusu Tahliye Taahhütnamesinde şirket yetkilisi “ fuzuli şagil olarak kullanmakta olduğu taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak 30.01.2019 tarihinde faaliyetine son verip 10.02.2019 tarihinde boş ve sağlam olarak tahliye edeceğini, mal sahibi olan Beylikdüzü Belediyesinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmesinden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları da hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğini” kabul ve taahhüt etmiş ise de tahliye taahhütnamesinde bahsedilen yükümlülüklerin hiçbiri yerine getirilmemiştir.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından verilen süreye rağmen; fuzuli şagil konumundaki şirketin faaliyetine son vermediği gibi boşaltma işlemlerini yapmaması, tahliye edilmesi gereken alanda planlanan meydan projesinin olması ve yasal mevzuat gereği fuzuli işgalin kamu düzeni ve kamu yararı bakımından işgaline bir an önce son verilmesi gerektiği bu sebeple tahliye işleminin yapılması hususu Beylikdüzü Kaymakamlığına  bildirilmiş olup Kaymakamlıkça 25.02.2019 tarihinde tahliye işleminin uygulanması uygun görülmüştür.

Bilginize sunar, kolaylıklar dileriz.

Beylikdüzü Belediyesi

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA